Emberek

41 éves korában Alzheimer-kórral diagnosztizálták a férfit, ezek voltak a korai tünetek, amiket figyelmen kívül hagyott!

Tetszett? Oszd meg az ismerőseiddel is!

Egy 41 éves korában Alzheimer-kórral diagnosztizált férfi elmondta, hogy rendszeresen előfordul, hogy “az agya nagyon kifárad a nap végére”. Ez volt az egyik legfontosabb tünet, amit saját elmondása szerint nem szabadott volna figyelmen kívül hagyna!

A 41 éves apa elárulta, hogy harmincas évei végén kezdte tapasztalni az agyi rendellenesség finom tüneteit.

Fraser, az ausztrál tanár és kutató azért beszélt a problémájáról, hogy segítsen másoknak is a tünetek korai felismerésében, miután az átlagos életkornál három évtizeddel korábban diagnosztizálták nála az Alzheimer-kórt.

Életét a YouTube-on dokumentálta, nemrég az általa tapasztalt “memóriakiesésekről”, beszélt, amelyekre valójában jobban kellett volna figyeljen.

A férfi 39 éves volt, amikor feltűnt neki, hogy valami gyanús: megnézett egy filmet, majd újranézte, és közben semmire sem emlékezett a történtekből.

“A párom azt mondta, “ezt már egy hónapja ezelőtt megnéztük” – mesélte egy videóban.

“Egyébként az egész filmet megnéztem, és a vége még mindig teljesen meglepetés volt. Nem emlékszem, hogy már láttam volna, és akkoriban nem is néztem sok filmet. Kicsit aggasztó volt” – mesélte egy videóban.

Akkoriban nem foglalkozott túl sokat a feledékenységével, de a tünetek tovább bővültek, és egyre nyilvánvalóbbak voltak.

Arra is felfigyelt, hogy képtelen elmélyülni a gondolataiban, eléggé “felszínesen” gondolkodott.

A második ilyen jelentősebb tünet után, amire felfigyelt, Fraser szakértőhöz fordult a tüneteivel. Egy éjszaka például kétségbeesetten körözött a városban autóval, mert azt hitte, hogy eltűnt a lánya. Valójában a lánya többször is elmondta neki, hogy moziba megy egy barátjával, és későn jön vissza.

“Egyre később lett, én pedig teljesen kikészültem, mert nem tudtam, hogy hol van a lányom. Elautóztam a közeli városba, hogy megtudjam, nem láttam-e valaki a lányom” – mesélte. “Eljutottam arra a pontra, hogy a rendőrséget akartam hívni, annyira aggódtam”.

Mindössze 41 évesen kapta meg az életét megváltoztató diagnózisát: a 65 év alatti Alzheimer-kórral diagnosztizált emberek 5-10 százalékához tartozik Frazer is.

A diagnózis felállítása óta tünetei napról napra fokozatosan rosszabbodnak, de reméli, hogy továbbra is viszonylag normális életet élhet.

“Keverem a dolgokat, ha a mindennapi ütemezésről van szó. Egyszerűen köd borul az agyamra, és nem tudok jól koncentrálni” – magyarázta.

via


Tetszett? Oszd meg az ismerőseiddel is!