Meghalt a 25 éves focista, miután több fiatalt is kimentett a tucatnyi halottat követelő tűzből Észak-Macedóniában
Szörnyű tragédia rázta meg Észak-Macedóniát: az FC Shkupi 25 éves középpályása, Andrej Lazarov hősiesen mentett ki fiatalokat a Kocani Pulse nevű éjszakai klubban kitört tűzből, amely 59 ember életét követelte, további 155-en pedig megsérültek. A fiatal labdarúgó saját életét kockáztatva segített a bent rekedteknek, azonban súlyos égési sérülései és a füstmérgezés végzetesnek bizonyultak.
A hősies mentés végzetes áldozata
A tragikus esemény után kezdetben élt a remény, hogy Lazarov túlélheti a szerencsétlenséget. Családja kezdetben arról adott hírt, hogy biztonságban van, ám később az FC Shkupi hivatalosan megerősítette halálát.
„Mély fájdalommal és szomorúsággal jelentjük be labdarúgónk, Andrej Lazarov halálát a tegnap este Kocaniban történt tragikus tűzvészben. Bár a családjától biztosítékot kaptunk, hogy biztonságban van, halálának híre mélyen megrendített minket” – közölte a klub.
Lazarov egy igazi hős volt. Félelem nélkül sietett segíteni, amikor a tűz beborított mindent a szórakozóhelyen. Utolsó pillanatáig bátorságával és emberségével mutatott példát.
„Hősies gesztusa örökre megmarad az emlékezetünkben, nemes jellemvonásainak és nagy szívének tanúbizonysága. Vesztesége óriási veszteség a klubunk, kollégái és az egész futballközösség számára. A szavak túl szegényesek ahhoz, hogy kifejezzék azt a fájdalmat, amit most, klubunk történetének egyik legnagyobb tragédiája miatt érzünk. Az FC Shkupi őszinte részvétét fejezi ki a családnak, a hozzátartozóknak és klubunk egész nagy családjának” – írta a klub hivatalos Facebook-oldalán.
Egy ígéretes pályafutás tragikus vége
Andrej Lazarov mindössze háromnegyed éve játszott az FC Shkupi színeiben, de karrierje során megfordult több észak-macedóniai és horvát klubban is.
Pályafutása a Rabotnički és a Tikveš csapatában indult, majd Horvátországba igazolt, ahol a Rudeš és a Gorica játékosa volt. Innen tért vissza idén nyáron hazája futballjába.
A végzetes tűzeset részletei
Az észak-macedóniai Kocani Pulse nevű éjszakai klubban kitört tűzvészben 59-en haltak meg, valamint 155-en megsérültek. A tüzet vélhetően a koncerten használt pirotechnikai eszközök okozták, amelyek lángra lobbantották az épület tetejét. A pánik hamar eluralkodott a klubban, a résztvevők egymást taposva menekültek.
A tűzben meghalt a DNK együttes énekese, Andrej Gorgieszki, valamint az együttes másik két tagja és a koncert fotósa is.
A tragédia egész Észak-Macedóniát megrázta, sokan gyászolják az áldozatokat, és a hatóságok vizsgálják az eset körülményeit. Andrej Lazarov neve azonban örökre fennmarad, mint egy fiatal sportoló, aki saját életét nem kímélve mentette másokét.