Emberek Érdekesség

Édesanyámnak vettünk egy 35 m²-es egyszobás lakást és olcsón, de teljes körűen felújítottuk. Megmutatom, hogyan nézett ki előtte és utána

Nagyon elégedettek vagyunk a végeredménnyel.

Két éve a férjemmel segítettünk egy kis lakást vásárolni az édesanyámnak, nem messze tőlünk. Anyukám egy nagyon karakteres asszony, ezért a felújítás után a lakásnak tökéletesen kellett kinéznie – különben „baj lesz”.

Az elképzelés a következő volt: maradjon minden úgy, ahogy a lakást tervezték, beleértve a mennyezetek magasságát is. Az egyetlen komolyabb feladat az erkély beüvegezése és a gáz elzárása volt. A belső térnek könnyűnek és világosnak kellett lennie – minden mást a tervezőre bíztunk.

A lakás összterülete (erkély nélkül) 35 m2, és egy 1968-ban épült panelházban található, ahol a mennyezetek magassága 2,5 m. Annak ellenére, hogy a folyosó és a fürdőszoba kicsi, a konyha közel 10 m2, a szoba pedig 19 m2 feletti.

Folyosó a felújítás előtt.

A lakás a vásárlásakor nagyon elhanyagolt állapotban volt, ezért le kellett bontani az összes régi burkolatot a falakról, a mennyezetről és a padlóról.

Kilátás a konyhából felújítás előtt.

Különösen nehéz volt eltávolítani az olajfestéket a mennyezetekről. Miután a festék elektromos és kézi szerszámokkal történő eltávolítása nem járt sikerrel, többféle „festékoldó folyadékot” is ki kellett próbálni, amíg teljesen le nem vakarták.

Az előszoba és a szoba közötti válaszfalat is elbontották, a helyére pedig gipszkartonból újat építettek, beépített szekrényekkel felszerelve. Kicserélték az elektromos vezetékeket, a radiátorokat, az ajtókat és a vízvezeték-rendszert.

A falakat és a mennyezetet vakolattal és glettel simították ki, és egyenletes színűre festették, beleértve a mennyezeti díszlécet is.

Így nézett ki a szoba vásárláskor.

Így fest a felújítás és a bútorok egy részének beszerelése után (amikor még nem vettük meg az összeset).

.

A folyosón és a konyhában kerámia burkolat, a szobában parketta van – a padlóburkolatok közötti illesztéseket szilikon tömítőanyaggal zárták le.

.

Az erkélyre nyíló konyha a felújítás előtt.

Így néz ki a konyha a felújítás után. A bútorok egyedileg készültek.

Mivel a konyhában elzárták a gázt, úgy döntöttek, hogy nem szerelnek be ajtót.

Semmi felesleges: világos, könnyű belső tér és csak a legszükségesebb dolgok.

.

Így nézett ki a fürdőszoba a felújítás előtt.

Így fest a felújítás után.

.

.

Az erkélyt beüvegezték, és ugyanabban a stílusban és színben burkolták, mint a lakás többi részét.

A felújítás 2022 márciusa és júliusa között zajlott. A felújítás költsége mindennel együtt körülbelül 6,2 millió forint volt, ebből majdnem két millió volt a kivitelezők munkadíja.

A felújítás költségvetése:

  • Munkadíj: 1,8 millió forint
  • Építőanyagok: 2 millió forint (ideértve a gipszkartont, a vakolatot, a glettet, a padlókiegyenlítőt, a vezetékeket, a csöveket, a festékeket, a ragasztókat, a hálókat stb.)
  • Egyebek: 2,4 millió forint (ideértve a csempét, a parkettát, a szegélyléceket, a karnisokat, a belső és bejárati ajtókat, a loggia üvegezését, a radiátorokat, a teljes elektromos hálózat cseréjét, a teljes vízvezeték cseréjét, a gázcső áthegesztését, a villanyóra és a kismegszakítók cseréjét)

Mi a véleményed a kis lakásról? Mit csináltál volna másképp?

via