Férfiak

5 hiba a házasságban, ami megöli a kapcsolatot

Tetszett? Oszd meg az ismerőseiddel is!

A párkapcsolatok az élet leggyönyörűbb, ugyanakkor a legbonyolultabb helyzetei. Az emberek társas lények, így képtelenek sokáig egymagukban maradni, még akkor sem, ha összetört a szívük, és megfogadták, hogy soha többé nem teszik ki ennek a fájdalomnak magukat. Mert mindenkinek szüksége van egy társra, akire jóban, rosszban egyaránt számíthat.

Aki egyszer elkötelezi magát valaki mellett, általában egy életre teszi. Ha túljutunk a válogatós időszakon, és megtaláljuk azt, akit keresünk, akit szeretünk, és aki mellett jól érezzük magunkat, mindent megteszünk, hogy megőrizzük őt az életünkben. De sokszor éppen ebben a buzgóságban cselekszünk olyant, ami egyenesen oda juttat, amit elkerülni szeretnénk: a kapcsolat felbomlásához.

Akár tudatában vagyunk, akár nem, bizonyos dolgokat rosszul tehetünk. És hiába nemes a célunk, hiába vezérel a jó szándék, hogy megvédjük a házasságunkat, a szerelmünket, hajlamosak vagyunk olyan romboló viselkedésre, ami a hosszú távú boldogságunk útjába állhat.

Íme 5 dolog, amit észrevétlenül is elkövethetsz, de kinyírod vele a kapcsolatodat.

1. Mindig a másik fél a hibás

Az éremnek két oldala van: az egyiket látod, tudod, ismered, de a másikat csak akkor, ha megfordítod és szemügyre veszed. Amennyiben csakis a saját gondolataiddal, elveiddel foglalkozol, és nem vagy hajlandó meghallgatni a partneredet, nem érzel együtt vele, ez nem vezet jóra hosszútávon.

Ráadásul, ha mindig csak az egyik fél a bűnös a köztetek történt dolgok miatt, ha mindenért a másik a hibás a kapcsolatban, nem meglepő, hogy az érintett fél az első adandó alkalommal összepakol és lelépik.

Minden apró konfliktust meg lehet oldani, még mielőtt lavinaként zúdulna a partnered fejére. Csupán annyi a teendőd, hogy higgadtan állsz hozzá, és még az elején megbeszélitek a dolgot anélkül, hogy belekevernétek a múltat vagy egymásra dobálnátok a sarat.

2. Megbélyegzés

Ha már ilyen-olyan jelzők forognak a fejedben a társadról, ez azt jelenti, másként tekintesz rá a jelenben, mint a kapcsolatotok elején. Amennyiben olyan címkét ragasztasz a partneredre, amitől ő kellemetlenül érezheti magát, megsértődhet vagy bántó lehet számára, érdemes elgondolkodnod, vajon igaz-e, amit róla állítasz, valóban ilyen ember lenne? Vagy csak az elvárásaidnak nem felel meg?

Amikor belekezdünk egy kapcsolatba, úgy hozzuk meg a döntést, hogy elfogadjuk és szeretjük a másikat olyannak, amilyen, a legapróbb hibáival és a legproblémásabb viselkedésformáival együtt. Tény, hogy az emberek változhatnak, illetve később fedik fel előttünk a valódi arcukat, de a méltóság és a tisztelet még mindig olyan szempont, melyhez mindkettőtöknek egyformán joga van.

3. Feltételezések

Minden kapcsolat alapja a kommunikáció – ezzel a közhelyesnek, banálisnak tűnő „eszközzel” gyakorlatilag minden megoldható. Ott, ahol nincs elég kommunikáció, már bajok vannak. Jönnek a feltételezések, a spekulációk, a gyanúsítgatások. Beindul a fantázia, és onnan már csak egy lépés az állandó veszekedés.

Ha tudod, hogy nem vagytok túl jók a beszélgetésben, néhány kérdést azért még fel tudsz tenni, hogy mi bántja, miért változott meg a viselkedése, mi történik most köztetek. Ha igyekszel megérteni, ha engeded őt elmagyarázni, ha meghallgatod azt, amit mond, nagy valószínűséggel fogod tisztábban látni a világot, és felhagyhatsz a negatív gondolatok szövögetésével.

4. Pesszimista gondolkodás

Létezik egy fantasztikus mondat Buddhától, melynek hatalmas ereje van: „minden csak gondolat – azzá válsz, amire gondolsz”. És ez a partneredre és a párkapcsolatodra is igaz. Ha úgy érzed, minden szétesik körülöttetek, ha azt gondolod, minden szörnyű, semmi sem működik, és a legapróbb akadályból is nagy ügyet csinálsz, ne lepődj meg, ha beigazolódik.

Mint minden téren, a gondolatnak itt is teremtő ereje van. Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, jó és rossz időszakok. De a világvége-pillanatokból is van kiút, ha azt ketten, együtt keresitek meg, és a józan észre hallgattok.
5. Önző gondolkodás

Mindannyian hajlamosak vagyunk a saját igazunkért harcolni, de vannak helyzetek az életben, amikor tudni kell veszíteni, vagy ha nem is, akkor visszavonulni. Egy párkapcsolat az 50-50 százalékról szól. Arról, hogy meg kell tudd védeni az álláspontodat, de a partnered szavainak is hitelt kell adnod.

Egy párkapcsolatban nem mindig csak az egyik félnek van igaza. Az emberek tévedhetnek – ma ő, holnap te, és ez így a normális. De amíg meg tudjátok hallgatni egymást anélkül, hogy lezárnátok a témát azzal, hogy a tiétek a helyes és a végső megoldás, amíg el tudjátok fogadni, hogy a másiknak is lehet igaza, sőt, az ő meglátása lehet észszerűbb és elfogadhatóbb, addig a kapcsolatotok az egészséges mederben halad, és nincs okotok aggódni.
CIKK FORRÁSA: https://twice.hu/


Tetszett? Oszd meg az ismerőseiddel is!